pierwsza randka

Pierwsza randka

Chcesz zaimponować dziewczynie i przygotowujesz niesamowite spotkanie? Planujesz pierwszą randkę z chłopakiem? Gdzie się umówić – do kina, na jakąś wystawę? A może obiad w jakiejś ciekawej restauracji?

Wielu singli i wiele singielek mocno stresuje się na samo słowo „randka”. Szczególnie gdy jest to pierwsze spotkanie dwóch osób. Czy narodzi się nić sympatii? A może wszystko zostanie pogrzebane już na starcie? Zresztą, z kolejnymi randkami może nie być wcale łatwiej – wciąż ta niepewność dokąd zmierza „związek”.

A przecież randkowanie, flirtowanie to piękna część życia, trzeba tylko podchodzić do tego optymistycznie, a nie stresować się, jakby to była matura albo egzamin w czasie studiów.

Żeby randka wypadła jak najlepiej, warto mieć na nią pewien plan. I nie chodzi o rozpiskę godzina po godzinie, co będziecie robić. Warto jednak zadbać o kilka szczegółów.

Jak się przygotować do pierwszej randki?

Wybór miejsca i czasu to absolutnie kluczowa kwestia. Czy umówić się na randkę do parku ok. godziny 13? Czy lepiej zarezerwować stolik w restauracji i zjeść wspólnie lunch? Albo kawa?? A może kino i kolacja? Ważne, aby obie strony czuły się swobodnie i komfortowo. Jeśli więc obawiasz się, że wieczorna schadzka może być krępująca, zaproponuj spacer po parku w niedzielne popołudnie. A jeśli wiesz, że dziewczyna/chłopak interesują się sztuką, kup bilety na wystawę, która właśnie jest w Twoim mieście. Pamiętaj, nic na siłę! Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, więc nie przekombinuj.

Żelazne zasady na randkę

Najważniejsze – nie spóźnij się! To byłby absolutny dramat, gdybyś nie dotarł na umówione spotkanie na czas. Wstyd i hańba! 🙂 I nawet opowieści o uciekającym tramwaju, piesku, którego musiałeś uratować czy babci, którą trzeba było przeprowadzić przez ruchliwą ulicę, nic nie zmienią. Koniec, kropka!

Lećmy dalej – rachunki. Kto płaci? Chłopak za dziewczynę? Osoba zapraszająca za osobę zaproszoną? Każdy za siebie? Nie oszukujmy się, to cholernie skomplikowana sprawa i chyba nie ma jednego, najlepszego rozwiązania. Zwykle (podkreślam – zwykle!) stosuje się zasadę, według której to facet płaci za kobietę, szczególnie gdy to on ją zaprosił. ALE!! Jeśli dziewczyna nalega, że chce się dorzucić/rozliczyć za bilety/dać napiwek – nie unoś się głupim męskim honorem, tylko normalnie zgódź się na takie rozwiązanie. W przeciwnym razie możesz jej już więcej nie zobaczyć.

Detale – to one będą w dużej mierze wpływały na to, jak Cię odbierze druga strona. Chcesz być szarmancki – podaj jej płaszcz w szatni, przepuść w drzwiach, przynieś kwiaty i wino. Chcesz być intrygująca – nie opowiadaj od razu od swoim ex i o tym, jak to on nie chciał mieć z Tobą dzieci i ślubu. Pierwsza randka ma być swego rodzaju wybadaniem terenu i zorientowaniem się, czy w ogóle ta znajomość ma jakąś przyszłość.

Kto nie randkuje, ten nigdy nie dowie się, jak najlepiej przygotować się do takiego spotkania. Nawet jeśli jedno czy drugie nie wypali i coś pójdzie na nim nie tak, nie załamuj się. Wyciągnij wnioski i przed kolejną randką bądź już lepiej przygotowany.

Julita

Cześć, lubię pisać o różnych rzeczach, mam nadzieję, że ten blog Ci się spodoba. Staram się pisać regularnie, więc jeśli jeszcze nie ma tu artykułu o interesujących Cię sprawach, to spokojnie, wkrótce pewnie będzie. :-)

View all posts by Julita →