domowe żelki

Żelki w domu – jak zrobić?

Lubisz żelki? Zamiast kupować gotowce, spróbuj przygotować je w domu, domowym sposobem. Robienie galaretek w domu to przyjemny i łatwy proces! Wszystko, czego potrzebujesz to ok. 100 ml soku, 6 łyżeczek żelatyny, 1 łyżeczka soku z cytryny i odrobina cukru. Najpierw wlej sok do garnka i dodaj żelatynę oraz sok z cytryny. Mieszaj łyżką, aż wszystko zostanie zblendowane. Postaw na małym ogniu i pozwól mu się gotować przez 5 minut, ciągle mieszając. Gdy płyn zacznie się zbierać i gęstnieć, wyłącz kuchenkę. Pozwól mieszaninie ostygnąć, aż będzie ciepła w dotyku, ale nie gorąca. Następnie weź kilka silikonowych foremek lub jakiekolwiek inne foremki, które masz w domu i przelej do nich masę. Umieść je w lodówce na około godzinę (albo i więcej), aby mogły odpowiednio stężeć — wtedy domowe galaretki są gotowe do spożycia! Tylko sprawdź, czy na pewno solidnie zastygły, żeby nie było niespodzianki, że galaretka rozpłynie się, gdy wyłożysz je na talerzyk lub spodek.

Domowe galaretki

Domowe żelki to wspaniały przysmak na każdą okazję! Niezależnie od tego, czy organizujesz karnawałową imprezę, urodziny dziecka albo garden party, żelki na pewno będą hitem. Wykonanie ich jest łatwe i przyjemne, a nagrodą jest pyszny i kolorowy smakołyk, który wszyscy pokochają. Domowe galaretki możesz zrobić w wielu wariantach i niezależnie od tego, czy zrobisz je w wersji słodkiej – owocowej, czy kwaśnej, żelki z pewnością sprawią, że zwykły dzień będzie wyjątkowy!

Żelki bez żelatyny

Dla niektórych konieczność użycia żelatyny jest dyskwalifikująca. Ale jest rozwiązanie!! Domowe galaretki bez żelatyny są zdrowszą i bardziej naturalną alternatywą dla sklepowych galaretek. Robiąc domowe galaretki, możesz użyć agaru zamiast żelatyny jako głównego środka wiążącego. Ten wegański zamiennik jest wykonany z czerwonych alg i daje podobną teksturę do żelatyny. Sposób przygotowania żelków jest identyczny – prosty, dziecinnie prosty, chyba nie ma sposobu, by takie galaretki się nie udały. Smacznego!

Tylko dla dorosłych

A jeśli robisz imprezę dla dorosłych, cóż… zrób na nich wrażenie. Żelki tylko dla dorosłych to nietypowy przysmak, który z pewnością zadowoli każde podniebienie. Aby stworzyć te słodycze, zacznij od przygotowania mieszanki wódki, żelatyny i soku. Podgrzej mieszaninę tak, aby żelatyna się rozpuściła. Następnie wlej ciecz do silikonowych form i pozwól jej zastygnąć. Możesz być kreatywny i wykorzystać różne rodzaje soków i galaretek, aby stworzyć unikalne kombinacje smakowe. W kilku prostych krokach możesz stworzyć pyszny smakołyk, który z pewnością spodoba się wszystkim. Więc weź łyżkę, kieliszek i stań się kreatywny w kuchni z własnymi żelkami tylko dla dorosłych!

Julita

Cześć, lubię pisać o różnych rzeczach, mam nadzieję, że ten blog Ci się spodoba. Staram się pisać regularnie, więc jeśli jeszcze nie ma tu artykułu o interesujących Cię sprawach, to spokojnie, wkrótce pewnie będzie. :-)

View all posts by Julita →